Tag: soutěž

Veselská 699, 199 00 Praha 18

Jungle Run (Praha)

Srdečně zveme atlety a atletky nejen z parkourové komunity, na 1. oficiální ligovou soutěž od ČAPk obsahující rychlostní formát pro věkové kategorie 9-11, 12-14 a 15-17 let.

Jungle Run je první z mnoha pohárových soutěží, které bude ČAPk pořádat. Jde o způsob kvalifikace na MČR v rychlostním (speed run) formátu, třech věkových kategoriích a to jak pro ženy tak pro může zvlášť!

Pokud tě zajímá víc koukni se na pravidla formátu speed run a přihlaš se. Určitě se máš na co těšit.

Detaily k soutěžnímu formátu

Pravidla Rychlost

JEŠTĚ SES NEPŘIHLÁSIL/A, KLIKNI

Prezence probíhá 3. prosince 2022 v hale Jungle Sport Park Letňany, Veselská 699, 199 00 Praha 18 od 9:00, kdy máte možnost se seznámit s tratí.

Z kvalifikace následuje postup do finále, a pokud uspěješ i tam získáš historicky první body do parkourové ligy na rok 2022/2023!

Semifinále i finále budou veřejné. Srdečně tedy zveme příznivce tohoto sportu.

Jakub Hašek chytá Davida Sumaru
Na Jarově 2424, 130 00 Praha 3-Žižkov

Mistrovství České republiky Single Czech Tag 2022

Srdečně zveme atletky a atlety nejen z parkourové komunity, ale i gymnasty, atlety, OCR běžce a běžkyně na již 2. ročník Mistrovství České republiky Single Czech Tag.

PŘIHLAS SE KLIKEM NA TENTO ODKAZ

Single Czech Tag je otevřené Mistrovství České republiky jednotlivců ve věku 16+ let. Single Czech Tag je hra “na babu”, která se hraje v různých obdobách po celém světě. Je rychlá, akční, napínavá. Nastupují při ní proti sobě dva/dvě atleti/atletky na hřišti cca 10×10 metrů s různě rozmístěnými překážkami. Jeden z nich má úlohu chytajícího, který se snaží po začátku běhu dotknout rukou utíkající/ho za dobu maximálně 20 sekund. Dotek jinou částí těla se nepočítá. Role chytající/utíkající se podle postupového klíče střídají.

Herní systém použitý na Singl Czech Tag má nízký efekt náhody a provádí přehlednou analýzu schopností atletů/atletek. Ti/ty jsou rozdělení/rozdělené v turnaji do skupin, a to na základě výkonnosti a losu. Na základě postupového klíče a pravidel Single Czech Tag se snižuje riziko vyřazení schopného atleta/atletky na začátku turnaje. Vítězové turnaje jsou proto ti/ty nejlepší z nejlepších. Z vítězů se následně doplňuje reprezentační tým, který se účastní obdobné hry ve světě.

Detaily pro soutěžící

Soutěžní podmínky a další k podepsání (ke stažení 201kB)

Pravidla Single Czech Tag (ke stažení 12kB)

JEŠTĚ SES NEPŘIHLÁSIL/A, KLIKNI

Prezence probíhá 8. května 2022 v hale In Motion Academy Na Jarově 2424, 130 00 Praha 3 – Žižkov od 9:00, kdy máte možnost se seznámit s tratí. První run se běží od 10:00. Z kvalifikace následuje postup do semifinále a následně finále.

Semifinále a finále budou veřejné. Srdečně zveme příznivce tohoto rychlého sportu.

Enha Contest 2020
Vratimovská 681/80, 719 00 Slezská Ostrava-Kunčice

Pohár ČAPk – ENHA Ostrava

Předběžný termín contestu ČAPk

Bližší informace očekávejte s uvolňovanými vládními opatřeními.

Heartcore Film Contest

Uzávěrka odevzdání videí do Heartcore Film Contest

Heartcore Film Contest je prvním českým online festivalem parkourových videí. Soutěžící musí vytvořit video splňující zadání příslušných kategorií, to pak nahrát na YouTube, či jinou mediální platformu, a odkaz poslat na adresu pauliedarks@gmail.com nejpozději do 30. 11. 2020. Přihlášená videa nesmí být starší než z roku 2019, preferujeme však spíše novější projekty vytvořené přímo pro festival.

Heartcore Film Contest is an online film festival of parkour movies. The contestants have to make video or photography regarding the rules of following categories, upload it to YouTube or any other media platform providing high quality stream and send the link to pauliedarks@gmail.com no later than 30th November 2020. Your submitted videos should be also created at least in 2019, though we prefer more actual projects created specifically for the festival.

Na Jarově 2424/2, 130 00 Praha 3-Žižkov

World Chase Tag TM Česká republika 2020

Letos v ČR máme novinku. Staň se členem českého týmu CAPk v babě pro dospělý – World Chase TagTM.
 
Vybíráme 5 reprezentantů + 1 náhradníka. Buď nejrychlejší, nejchytřejší.
 
V lednu jste vybírali na FB, koho byste chtěli vidět. Těm jsme zaslali registrace. Pokud se chceš přidat i ty, přidej se do tohohle mailing-listu a zabookuj si místo:
 
REGISTRACE BYLA V NEDĚLI 21. 6. UKONČENA!
 
VĚKOVÉ OMEZENÍ:
16+
 
JAK BĚHAJÍ WORLD CHASE TAG NEJVĚTŠÍ BORCI?
STARTOVNÉ: 250 Kč
Uhraďte, prosím, platbu za startovné ve výši 250 Kč (slovy dvěstepadesátkoručeských) bezhotovostním převodem na spolkový účet České asociace parkouru, z. s. u Fio Banky, 2901739362/2010,
jako svůj variabilní symbol VS uveďte datum svého narození ve tvaru RRRRMMDD,
jako svůj specifický symbol SS 20200628.
Bez řádně zaplaceného startovného v den konání soutěže na spolkovém účtu nevzniká nárok na start. Uvedením správného VS a SS umožníte identifikaci vaší uhrazené platby.
SYSTÉM:
Běžci budou rozlosováni do skupin, ve kterých dojde k utkáním mezi sebou. Ze skupin vzejdou semifinálové (finálové skupiny).
Každý běžec startuje 2×20 sekund proti tomu samému běžci ve skupině. Ve skupině mohou být nejméně 4 běžci.
– jednou má běžec 20 sekund na to, aby chytil soupeře (dotkl se jej dlaní nebo jejím hřbetem)
– jednou má běžec 20 sekund na to, aby mu unikl
Při stavu 1:1 rozhoduje kratší čas v případě chycení, delší čas v případě úniku
 
ROZHODOVÁNÍ:
Chytající běžec startuje na povel. Po úspěšném startu se spustí čas. Běžec má 20 sekund na to, aby se dotkl dlaní (hřbetem dlaní) unikajícího běžce.
V momentu doteku se zastavuje čas.
Doteky budou sledovat postranní rozhodčí.
STARTOVNÉ:
Uhraďte, prosím, platbu za startovné ve výši 250 Kč (slovy dvěstepadesátkoručeských) bezhotovostním převodem na spolkový účet České asociace parkouru, z. s. u Fio Banky, 2901739362/2010,
jako svůj variabilní symbol VS uveďte datum svého narození ve tvaru RRRRMMDD,
jako svůj specifický symbol SS 20200628.
Bez řádně zaplaceného startovného v den konání soutěže na spolkovém účtu nevzniká nárok na start. Uvedením správného VS a SS umožníte identifikaci vaší uhrazené platby.
 
UPOZORNĚNÍ:
Vítězství v turnaji nemusí nutně znamenat postup do evropské kvalifikace. Finální rozhodnutí na účasti člena má hlavní pořadatel soutěže World Chase Tag TM. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo rozhodnutí pořadatele World Chase Tag TM akceptovat.
 
BEZPEČNOST:
Vzhledem k velkému množství hrazd a zábradlí na hřišti, prosíme, nepřeceňujte své možnosti.
 
PODĚKOVÁNÍ:
Česká asociace parkouru, z. s. děkuje In Motion Academy za poskytnutí prostoru pro konání turnaje.
POŘADATEL TURNAJE:
Česká asociace parkouru, z. s.
 
STAVITEL HŘIŠTĚ:
Ondřej Mrštný
 
ŘEDITEL TURNAJE:
Michal “Učitel Mike” Filipin
 
KOMENTÁTOR:
Toman Rychtera
POZNÁMKA:
Z důvodu koronavirové pandemie neproběhne po dlouhých jednáních evropská kvalifikace. V asociaci nyní jednáme, zda vzešlá vítězná šestice bude považována za výběr, který bude reprezentovat Českou republiku na evropské kvalifikaci na jaře 2021, nebo zda se budeme pořádat ještě jeden turnaj. Doufáme, že i tak nám zachováte přízeň.
summer_jam_2019
Koterovská 2208/158, 326 00 Plzeň 2-Slovany

Summer Jam – In Motion 2020

  • Čtyř denní akce v In Motion Academy Plzeň. Trénink v parkourové hale, která se skládá z dvou tělocvičen plus venkovní trénink na nejlepších spotech ve městě (největší parkourový park v ČR).
  • Budou probíhat workshopy se zahraničními hosty, takže je možnost se učit od atletů, kteří patří mezi světovou špičku. Mimo to si s nimi samozřejmě můžete zatrénovat každý den akce během volného tréninku jak v hale tak ve městě. Určitě bude i spousta času se seznámit i mimo trénink.
  • V průběhu celé akce bude probíhat oblíbená a šílená BigSummerGame pro týmy. Ta se bude skládat z 100 malých úkolů (některé budou hodně zábavné, jiné zase technicky obtížné) ohodoncených od 1 do 100 bodů. Úkoly budete plnit samostatně, nahrávat a posílat organizátorům pro potvrzení splnění úkolu. Kdo splní nejvíce úkolů a získá nejvyšší počet bodů, vyhrává!
  • Jedna tělocvična je zaměřená na akrobacii – je zde molitanová jáma, odpružená podlaha a šikmé zdi. Druhá tělocvična je plná zídek, dřevěných konstrukcí, tyček a hrazd = perfektní pro flow.
  • Mimo to máme v plánu postavit i venkovní tréninkovou část před halou. Ta se bude skládat z velké trubkové konstrukce, několika plošin, přenosných beden a nafukovacího airtracku! Pro odpočinek bude venku velký zahradní stan, kde bude možné jíst nebo relaxovat ve stínu a každý večer se zde bude grilovat.
  • Zázemí IMA Plzeň je pro vícedenní event perfektní. Pánské i dámské sprchy, místnosti mimo tréninkovou část a velké prostranství před halou (oplocené). Spaní bude v prostorách IMA a pokud by byl zájem, je možno postavit druhý venkovní stan s konstrukcí pro hamaky.
  • Pokud se letos podaří, zajistíme i kemp v blízkosti haly pro klidné spaní ve stanech.💵Cena vstupu: 1500 Kč (včetně 👕eventového trička)
silhouette_cancelled

ZRUŠENO MinIMACoN Plzeň 2020

Ačkoli tato akce byla plánována na jaro 2020 a byla kvůli koronavirové pandemii přeložena, chtěli jsme ji otevřít v létě, ale nepovedlo se. Akci musíme zrušit.
Děkujeme za pochopení.

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz