Liga

section-aee8bd5

Podmínky kvalifikace na mistrovství v parkouru od ČAPK

 

 

• Závodník se musí umístit alespoň ve 3 ligových soutěžích v daném formátu (speed, skill, style) v aktuální sezóně. Tzn. pokud chce postoupit na mistrovství ve formátech speed a skill, musí se zúčastnit a dokončit závod ve speedu na 3 soutěžích a stejně tak musí absolvovat 3 soutěže ve skillu. Může to být v rámci 3 soutěžních akcí nebo zvlášť ve více různých.
• Pro postup se sčítají body pouze 3 nejlepších výsledků. Tzn. Pokud se závodník zúčastní 6 soutěží formátu Style, sčítají se pouze výsledky ze 3, v kterých získal největší počet postupových bodů.
Na mistrovství postupuje 10 nejlepších závodníků z každé kategorie (dle věku a pohlaví) a formátu.
• V případě shodného počtu bodů pro postup rozhoduje primárně porovnání daných závodníků v soutěžích, kterých se zúčastnili společně. Pokud se ani tímto způsobem nedá určit pořadí, rozhodují dále výsledky ze všech absolvovaných soutěží dané sezóny. V poslední řadě může dojít k rozstřelu, jehož způsob bude určen rozhodčími přímo na mistrovství.
• V případě zrušení účasti jednoho ze závodníků na mistrovství postupuje další závodník v pořadí.

Body za umístění v soutěži:
1. Místo = 30 bodů
2. Místo = 25 bodů
3. Místo = 20 bodů
4. Místo = 14 bodů
5. Místo = 10 bodů
6. Místo = 8 bodů
7. Místo = 6 bodů
8. Místo = 4 bodů
9. Místo = 2 bodů
10. Místo = 1 bodů
Nižší umístění je za 0 bodů

V případě méně než 10 účastníků dané kategorie (tj. dle věku, pohlaví, formátu soutěžě) se body snižují odshora tabulky. Tzn. V případě 8 účastníků dostává výherce 20. bodů, 2. místo je za 14 bodů, atd. Druhý příklad je soutěž se 2 účastníky, kdy výherce dostává 2 body. 2. místo je za 1 bod, 3. místo za 0 bodů.

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz