U každého trenéra předpokládáme:
Termíny školení bývají v předstihu zveřejňovány.
Pokud máte zájem o školení, napište nám na info@capk.cz.
Jako výstup ze školení bude potřeba vykonat zkoušky. Zkoušky jsou:
Metodické materiály jsou poskytovány účastníkům kurzů.
Pokud jste účastníkem kurzu, nebyl jste na konzultaci a materiály vám chybí, napište na na info@capk.cz.
Etický kodex obsahuje zásady profesionálního jednání odborných pracovníků České parkourové asociace, je závaznou normou pro interní a externí odborné pracovníky v přímém kontaktu se zájemci o služby České asociace parkouru (dále jen ČAPk). Etický kodex respektuje Listinu základních práv a svobod, a Chartu lidských práv Organizace spojených národů. Při veškeré činnosti související s výkonem svého povolání nebo spolupráce odborný pracovník, tj. člen výkonného výboru, člen rady, člen předsednictva, rozhodčí, trenér, asistent aj. (dále jen „pracovník“) ČAPk vždy jedná v souladu s tímto Etickým kodexem.
Pracovník odpovědně plní své povinnosti vyplývající ze závazku vůči ČAPk. Pracovník je ke své asociaci loajální. Pokud se objeví problém ve vztahu pracovník – ČAPk, je prioritně řešen diskusí a dohodou uvnitř ČAPk. Pokud pracovník ČAPk provozuje se souhlasem ČAPk privátní praxi v jiné organizaci zastřešující parkour, freeruning či jinou sportovní nebo pohybovou aktivitu, dbá na to, aby se jeho činnost nedostala do konfliktu zájmů (důsledným oddělováním klientů ČAPk a klienty druhé organizace, know-how, informace o strategii aj.).
K ostatním pracovníkům přistupuje v duchu zásad profesionální kolegiality. Rozšiřuje spolupráci se svými kolegy, respektuje jejich znalosti a zkušenosti i rozdíly v názorech. Neznevažuje jejich profesionální způsobilost.
Pracovník je povinen znát zákony a závazné předpisy platné pro výkon jeho povolání, standardy ČAPk včetně návazných materiálů a dodržovat je. Každý pracovník dbá na to, aby činnosti, které vykonává, byly v souladu s jeho kompetencemi, znalostmi, zkušenostmi a dovednostmi. Je povinen se odborně vzdělávat tak, aby byl způsobilý provádět svou práci kvalifikovaně. Pracovník v přímém kontaktu s klienty absolvuje supervize s ohledem na vyloučení syndromu vyhoření a s ohledem na kvalitu jím poskytovaných služeb.
Pracovník se snaží vycházet a zachovat původní filozofii parkouru a disciplíny l´art du déplacement, z které parkour vzešel. Přístup pracovníka by neměl být v rozporu s těmito hodnotami. Těmito hodnotami máme na mysli všestranný psychický a fyzický rozvoj, rozvoj zdravého životního stylu, protidrogové a protidopingové smýšlení. Pracovník ctí základní principy olympismu uvedené v Olympijské chartě, viz. příloha.
Pracovník ČAPk upřednostňuje všestrannost a vyváženost osobnosti sportovce, před výkonem. Dále upřednostňuje výchovu k dlouhodobému zdraví, síle a výkonnosti, před krátkodobými výkony a krátkodobému zdraví. Pracovník by měl vždy přihlížet k těmto okolnostem a podporovat ty, kteří takto vychovávají a vzdělávají v oblasti sportu a pohybových aktivit.
Zvolením do Výkonného výboru České asociace parkouru (dříve do 26. 1. 2020 Rady ČAP), či vstupem k Radě ČAPk (dříve Valné hromadě) organizace ČAPk přijímá pracovník tento Etický kodex za závazný. Na porušení zásad Etického kodexu může upozornit kdokoliv přímo pracovníka, který Etický kodex porušil či porušuje, nebo jeho nadřízeného. Porušení Etického kodexu se řeší individuálně podle vážnosti a rozsahu porušení tohoto kodexu. Řešení přestupků v této oblasti spadá pod jurisdikci Výkonného výboru ČAPk (dříve Rady ČAP). Rozhodnutí může poté zpochybnit Rada ČAPk (dříve Valná hromada ČAP), která může hlasovat o změně rozhodnutí.
V Praze dne 26. ledna 2020