Konec tréninku na spotech, přesun do přírody

Oznámení nařízení

Tisková zpráva 21. 10. 22:39

Ze zaměstnání s nákupem rovnou domů, za aktivitou jen do parku nebo přírody, a to ve dvou. Instruktoři a trenéři parkouru jako OSVČ mohou dosáhnout na kompenzační bonus.

Vláda sáhla k podobně tvrdým opatřením, jako na jaře, tj. zákazu pohybu osob. Jak může modelový den vypadat? Ráno odejdete do zaměstnání, oběd si lze zakoupit v restauraci přes “okénko”. Po práci nakoupíte pouze v potravinách, drogerii nebo lékárnách, služby jsou již omezeny. Po nákupu je nutné zůstat doma, pokud se nejdete projít do přírody nebo parku, a to ve skupině čítající pouze 2 osoby, případně ve vícero osobách u členů domácnosti. To vše v rouškách. Pokud jste doposud po práci chodili sportovat, měli byste zpozornět.

Z mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví platného ke dni 21. 10. 2020 vyplývá povinnost nošení roušek při pohybu v zastavěné oblasti, a to v případě, kdy se pohybujete u osob na vzdálenost menší než 2 metry. Dle bodu 2, písmene y) se nevztahovala povinnost na (citujeme): “sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu, soutěže apod.,”

Od zítřka 22. 10. 2020 od 6:00 ráno se ruší vládní opatření č. 1021 a vstupuje v platnost další vládní opatření č. 1078. To definuje výše zmíněný modelový den. Zásadním je, že opatření sice trenérům/instruktorům umožňuje cesty k vykonávání podnikatelské činnosti, a ti mají dle bodu 7, písmena e) výjimku pro konání individuálního tréninku venku, tedy poskytování (citujeme) “služeb pro obyvatele, včetně zásobování a rozvážkové služby,” ovšem takovému klientovi již neumožňuje na individuální trénink přijít. Chápeme z logiky nařízení, že již ani individuální lekce tedy nejsou možné. Volný pohyb je umožněn v parcích nebo v přírodě, a to v počtu 2 osob. Vzniká zde nejasnost, zda je možné individuální trénink v parku či přírodě vést. Toto sice ověříme, ovšem nepovažujeme za vhodnou nabízející se možnost konání více individuálních tréninků vzhledem k vysokému reprodukčnímu číslu.

Chápeme, že pro řadu z nás je aktuální situace těžká. Pro instruktory s platným živnostenským oprávněním máme alespoň trochu dobrou zprávu, že mohou žádat o kompenzační bonus 500,- na den.

Posilujme a trénujme sami, ať se brzy můžeme vrátit ke společnému tréninku. Buďte všichni zdrávi.

" , , , , , , , , , , , , ,

Žádné komentáře
Napište komentář

Žádné komentáře

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz