Parkourové tábory – Přísnější podmínky, ale už od června

tabory_lead

Šťastnější informace zazněla na středečním jednání 13. května mezi organizátory dětských táborů a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou. Náročnější podmínky budou čekat kuchyňský personál. Tábory je možné pořádat, a to až do počtu 500 osob, do čehož se parkourové tábory jistě vejdou. Stanové tábory pak do 100 osob.

Jak ve vysílání České televize Rážová nastínila, bylo by vhodné, aby potvrzení od lékaře, které je standardně platné jeden rok, bylo vzhledem k situaci vyžadováno nové. Epidemiolog Roman Prymula dle deniku.cz dodává, že není nutné, aby mělo dítě před účastí na táboře negativní test na výskyt covid-19. V případě onemocnění některého z členů tábora nemocí covid-19 bude nutné ovšem tábor zavřít. Důrazně se nedoporučují návštěvy rodičů a pořádání výletů. Příměstské tábory se budou řídit pravidly vydávanými vládou, doplnil Aleš Sedláček z České rady dětí a mládeže (ČDRM).

Vzhledem k tomu, že na řadě škol bude probíhat 29.- 30. června ředitelské volno, dohodli se pořadatelé dětských táborů s hlavní hygieničkou na možnosti pořádání táborů již od soboty 27. června.

Foto: Add LEAD

" , , , , , , , , ,

Žádné komentáře
Napište komentář

Žádné komentáře

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz