Parkourové tábory už od července?

Leap Camp

Co Čech, to muzikant. A co odborník, to názor. Jak mají ale poté reagovat ekonomické subjekty? A co teprve rodiče, kteří uvažují, zda dítě poslat na váš parkourový tábor.

Vláda ČR vydala “jízdní řád” jak budou uvolňovat opatření. Za příznivých podmínek může dojít k 8. červnu ke zprovoznění ubytovacích zařízení a hotelů a možnost pořádání zotavovacích akcí do 15 let věku. Do této kategorie tedy spadají i rekreační zařízení, které jsou v letním období závislé na dětských táborech.

Dlouholetí pořadatelé dětských táborů nechávají přihlašování běžet dále a údajně stoupá i zájem ze strany rodičů. Přesto panuje míra nejistoty. O tu se postaral ve středečním prohlášení epidemiolog Rastislava Maďar. V reakci na to popsalo na ministerstvo několik pořadatelů dětských táborů dopis, jiní již podepisují petici.

Ministr školství Rober Plaga sdělil v rozhovoru pro iRozhlas.cz (online 17. 4. 2020), že pořádání táborů zatím nemůže být jisté: „Do poloviny května se bohužel zřejmě nebudeme schopni bavit v reálných obrysech, jestli vůbec tábory budou, ať už červenec, srpen nebo jindy. Jsme stále na velmi tenkém ledě. Mohu vás ujistit, že pokud to aspoň trochu půjde, budu se klonit k umožnění táborů už v červenci, aspoň z pohledu homogenních skupin do 50 osob, například skautů a podobně.“ Citoval tak slova z dopisu epidemiologa Maďara.

To ovšem neznamená, že termín 8. června pro rekreační akce není platný: „V rámci toho vládního dokumentu je to myšleno nejdříve od toho termínu, za přesně definovaných podmínek, a pokud se nezhorší epidemiologická situace. Teď to nemá smysl řešit. Je tam velká míra nejistoty ohledně vývoje situace. Přesněji k tomu zaujmeme stanovisko až v polovině května,“ uvedl Rastislav Maďar pro Seznam Zprávy,

Pokud tedy na červenec plánujete soustředění nebo tábor, s odvoláním ještě vyčkejte alespoň do poloviny května. Česká asociace parkouru všem drží palce.

Harmonogram uvolňování opatření (zde)

Ilustrační foto: Leap Camp

" , , , , , , ,

Žádné komentáře
Napište komentář

Žádné komentáře

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz