Nouzový stav zatím končí

Premiér před projednáním nouzového stavu, foto: Profimedia

Vláda České republiky dnes 11. 02. 2021 žádala o prodloužení nouzového stavu do 16. března. Jednání se protáhlo až do nočních hodin. Těsně před desátou večerní bylo ale jasno. Volená nařízení vlády, účast části politiků a úředníků na oslavách a problémy vlády vést dialog na řešení krizové situace, mělo výsledný efekt. Poslancům ve sněmovně došla trpělivost a Vládě ČR dala rázné “ne”.

Bohužel, zbytek hlasování se následně nesl v duchu prohry, což připomínalo spíše satirickou komedii. V hlasování podaných návrhů řešení odhlasované situace se přes 50 poslanců zdržovalo. Poslaneckou sněmovnou tak například neprošel apel na odpovědné chování občanů od pondělí, kdy už Česká republika v nouzové stavu nebude. Toto následně poslanec Marek Výborný z komentoval slovy: “Kolegové a kolegyně z poslaneckého klubu ANO, já respektuji, že nepodpoříte usnesení, kterým opozice k něčemu vyzývá vládu. Ale pokud je tu usnesení, které je prosbou veřejnosti k tomu, aby se se chovala zodpovědně a ohleduplně… (pozn. v tom okamžiku se ozývalo ze sněmovny bučení), vzkazujete lidem: Chovejte se jako banda v Teplicích.” Pro připomenutí, jednalo se o oslavu narozenin Petra Bendy, které se účastnili špičky aktuálních i bývalých českých politiků a úředníků.

Situaci sledujeme do široka a uvědomujeme si, že Vláda České republiky má pro jednání ještě zadní vrátka. Neprodloužení nouzového stavu je proti chuti některých hejtmanů, do jejichž rukou padne nyní odpovědnost a jsou v pátek 12. února připraveni jednat s vládou o vyhlášení nouzového stavu na základě jejich žádosti.

Podle prozatímních informací se ale PES v neděli 14. února ve 23:59:59, kdy nouzový stav končí, stává neúčinný. Nebude tedy stanovený počet osob, který se může vyskytovat v uzavřeném či venkovním sportovišti. Prosíme, buďme maximálně ohleduplní. Agresivnější formy viru donutily nyní hermeticky uzavřít okresy Cheb, Sokolov a Trutnov. Samozřejmě do neděle může dojít ještě ke změnám. Sledujte proto náš web, facebook nebo instagram.

Doporučení: Pokud nedojde ke změně, a budete trénovat skupinu osob, dodržujte pravidlo 3R:

  • ruce – pokud budete trénovat klienty, používejte, prosím desinfekci, před začátkem lekce
  • roušky – víme, že s těmi je největší problém, pokud ovšem trénujete v budově, významně zastavuje šíření viru
  • rozestupy – pokud je to možné, zdržte se kontaktní formy výuky – složitější prvky nyní vynechejte, udržujte rozestupy 2 metrů, v místnostech větrejte

Která opatření nelze bez nouzového stavu vyhlásit? »

Foto: Profimedia

 

" , , , , , , , , , , ,

Žádné komentáře
Napište komentář

Žádné komentáře

Kontakt

  • U Pergamenky 1511/3, Holešovice, 170 00 Praha 7

  • info@capk.cz

  • www.capk.cz